Ödeme Kanalları

Kolay Ödeme Kanallarımız

Elektra Enerji, faturalarınızı; Türkiye’nin her yerinden, kolay, zamanında, minimum maliyetlerle, ya da masrafsız olarak ödemeniz için olası tüm alternatifleri sizlere sunmaktadır. Elektra Enerji müşterisi olmak ödemelerinizde de sizlere avantaj sağlar !!!


Ödeme Seçenekleri

İnternet Bankacılığı İle Ödeme

İnternet Bankacılığı anlaşmamız olan bankaların online fatura ödeme sistemlerini kullanarak, fatura tutarınızı görüntüleyebilir Masrafsız şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Diğer bankaların İnternet bankacılığı kanallarından ise; Havale/EFT seçeneğini ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gişeden Ödeme

Ödemelerinizi anlaşmalı olduğumuz bankaların gişelerinden minimum masrafla veya masrafsız olarak yapabilirsiniz. Ödemenizi yaparken; faturanızın sol alt kısmında yer alan, “Fatura Ödeme Kodu” ile işlem yapmanız gerekmektedir.

PTT Gişeden Ödeme

Fatura Ödemelerinizi, tüm PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sırasında, faturanızda yer alan, Fatura Ödeme Kodu nuzu kullanmanız halinde, işlem masrafı normalden daha düşük olacaktır. Ayrıca, yine faturanızın arka sayfasında belirtilmiş olan Posta Çeki Hesabımıza da para aktarımı yapabilirsiniz. Ancak, Posta çeki hesabına yapılan ödemelerde standart PTT Tarifesi nin geçerli olacağını belirtmek isteriz.

HAVALE/EFT İle Ödeme

Havale/EFT yöntemiyle fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödemelerinizde faturalarınızın da üzerinde belirtilmiş olan banka IBAN bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı ( Mail Order ) İle Ödeme

Ödemelerinizi, Kredi Kartı ile Mail Order yöntemini kullanarak yapabilirsiniz. Mail Order ile yapılan tahsilatlarda, Fatura Tutarının yaklaşık %1,70’ i oranında dönemsel olarak değişebilen oranlarda banka tarafından komisyon ücreti uygulanmaktadır. Güncel komisyon oranı için müşteri hizmetlerimiz ile iletişim kanallarından irtibata geçebilirsiniz.

OTS ( Otomatik Tahsilat Sistemi/Otomatik Ödeme ) İle Ödeme

Operasyonel iş yükü düşüktür, Havale/EFT talimatı ile uğraşılmaz. Havale EFT Masrafı yoktur. Ödemeyi kendi hesabınıza yaparsınız. Faturanız, hesabınız müsait olduğu sürece vade tarihinde ödenir.

DBS ( Kredili Hesaptan Fatura Ödeme ) İle Ödeme

Operasyonel iş yükü düşüktür, Havale/EFT talimatı ile uğraşılmaz. Havale/EFT Masrafı yoktur. Ödemeyi kendi hesabınıza yaparsınız. Ödemelerinizde gecikme veya aksama yaşanmaması için en uygun yöntem, DBS dir. DBS Anlaşmalı bankalarımızdan herhangi birine tanımlama yaptırdığınızda; Vadesiz TL hesabınızda paranız olmasa dahi, faturalarınız, son ödeme tarihinde ve limitiniz dahilinde, kredili hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir ve gecikmeye düşmemiş olur.

Fatura Ödeme hakkında detaylı bilgi, faturanızın arka sayfasında yer almakta olup, diğer sormak istedikleriniz için, Müşteri Hizmetleri birimimizden yardım alabilirsiniz.

***  FATURA ÖDEMELERİ HAKKINDA  ***
Bankalardan yapacağınız fatura ödemelerinde, Abone Numarası ile işlem yapılmamakta olup, Abone Numaranız yerine faturanızda sol alt kısmında bulunan,  '' FATURA ÖDEME KODU ''  ile işlem yapmanız gerekmektedir.
* PTT, Akbank, Yapı Kredi, Finansbank, Türkiye Finans, Garanti Bankası GİŞE Ödemelerinde, ''FATURA ÖDEME KODU'' ile işlem yapmanız gerekmektedir. ( Aksi halde, PTT veya bankalar, kendi EFT/Havale ücret tarifesine göre tahsilat yapabilirler )
* TEB ve Şekerbank GİŞE de, hem Fatura Ödeme Kodu nuzu kullanarak, hem de Elektra Enerji hesabına para yatırma şeklinde fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İnternet bankacılığı anlaşmamız olan bankalardan, Fatura Tutarınızı görüntüleyerek ödeme yapabilirsiniz.
Telefon bankacılığı anlaşmamız olan bankaların, Çağrı Merkezine ulaşarak fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
Ödemelerinizi, Kredi Kartı ile Mail Order yöntemini kullanarak yapabilirsiniz. Mail Order ile yapılan tahsilatlarda, Fatura Tutarı + tutarın %1,70 i oranında banka masrafı uygulanmaktadır.
BankaİNTERNET
Bank.

TEL
   Bank.     
EFTHavale


ATM
Kartlı                


ATM
Kartsız                
DBSOTSKREDİ Kartı
(Mail Order)
KREDİ Kartı
(İnt. Bank.)
GİŞE
YAPI KREDİüüüüüüüüüüPMasrafsız
AKBANKüüüüüüüüüüPMasrafsız
TÜRKİYE FİNANSüüüüüüüüüPMasrafsız
TEBüüüüüü
üü
PMasraf: 1 TL
VAKIFBANKüüüüüüüüüOTSPMasraf: 3 TL
FİNANSBANKüüüüüüüüüüPMasraf: 3 TL
ŞEKERBANKüüüüüüüüPMasraf: 3 TL
GARANTİüüüüüüüüüOTS / HesapPMasraf: 3 TL
İŞ BANKASIüüüüüüüüü
HALK BANKASIüüüüüü
üüü
ZİRAAT BANKASIüüüüüü
üüOTS
ANADOLUBANK

üüü
ING BANK

üüü
PTT

PPTT Tarifesi

PMasraf êêê
DİKKAT !!!: GARANTİ BANKASI ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında;
Fatura Ödeme Kodunuzu kullanarak PTT den yapacağınız fatura ödemelerinizi, 3.250 TL altındaki tutarlar için sabit 6,5 TL ücretle,
3.250 TL üzerindeki tutarlar için %0,2 ( Binde 2 ) komisyonla gerçekleştirebilirsiniz.
EFT / HAVALE için IBAN Bilgileri
HESAP ADI (FİRMA ÜNVAN): ELEKTRA ENERJİ TOPTAN SATIŞ VE İTH. İHR. A.Ş.
FİNANSBANKIBAN No                            âTR40 0011 1000 0000 0031 6995 82
TEBIBAN No                            âTR30 0003 2000 1250 0000 2987 77
ŞEKERBANKIBAN No                            âTR28 0005 9025 5013 0255 0009 15
PTTPosta Çeki Hesabı           â9185685
Fatura Ödemelerinizin, son ödeme tarihine kadar yapılması hususuna dikkat etmenizi rica ederiz.
Ödemelerde gecikme yaşanmaması için,  DBS veya OTS (Otomatik Tahsilat Sistemine) dahil olabilir, OTS ve DBS Anlaşmalı bankalarımızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. DBS Tanımlaması yaptırmanız halinde, hesabınızda para olmasa dahi, faturalarınız, son ödeme tarihinde ve limitiniz dahilinde, kredili hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilebilmektedir.