Antalya Bayilik & Ucuz İndirimli Elektrik

Elektrikte İndirimli Fiyat Avantajı


Elektrik Tedarikçisi Firmalar: Enerji piyasasında yapılan son değişikliklere göre tüketiciler tarafından kullanılan elektriği avantajlı ve hesaplı olarak kullanılabilmesine imkân sağlanmaktadır. Ülke çapında 170’in üzerinde lisans sahibi elektrik tedarikçisi firma tarafından sağlanan hizmet sayesinde elektrik abonelerine ekonomik elektrik kullanma olanağı sağlanmaktadır. Kullanılan elektriğin yıllık olarak 2.000 kWh ve üzeri olan kişiler serbest tüketici olarak adlandırılarak Antalya indirimli elektrik kullanma imkânına kavuşmuştur. Bu şartı sağlayan kişiler bölgede faaliyet gösteren farklı enerji dağıtım şirketlerinin arasında seçim yaparak Antalya ucuz elektrik alabileceklerdir. Serbest tüketicilerin elektrik tüketimi yıllık olarak değerlendirilmektedir.

Serbest Tüketici

Serbest tüketici olan kişiler bölgesinde faaliyet gösteren firmaların fiyatları ile kampanyaları incelenerek istediği şekilde seçebilecektir. Seçilen şirkete başvurularak elektrik satışı sözleşmesi imzalanacaktır. Sözleşme firma tarafından Enerji Piyasaları işletme Anonim Şirketine bildirilerek onay alınmasına müteakip hizmet elektrik tedarikçisi firma tarafından sağlanacaktır.

Bazı elektrik tedarik eden firmalar hizmetlerini tanıtmak, elektrik abonesi bulmak ve sözleşme yapabilmek için elektrik acente ve Antalya elektrik bayiliği vermektedir. Serbest tüketicilere hizmetlerin tanıtılması için bayilik şartları bulunmaktadır. Bu şartlar firmaların web sitelerinde bulunmaktadır. 170’in üzerindeki firmanın çoğu bayilik için güçlü finansal yapı, sektörde tecrübe aramaktadır. Elektrik abonesi bulmak için firmalar özellikle en büyük tüketici olan KOBİ’lere elektrik tedarikçileri tarafından sağlanan avantajların anlatılması bayiler aracılığı ile olacaktır. Firmalar bu tanıtım için çeşitli reklam ve tanıtım yöntemleri uygulamaya başlamıştır. Sektörün 6 yıl içerisinde yaygınlaşarak sektördeki büyümede yer almaya çalışacaklardır. Bayilik sistemi ile çok sayıda istihdam sağlanması öngörülmektedir.

Elektrik tedarikçisi bazı firmalar ise abone bulma çabalarını oluşturdukları müşteri iletişim merkezleri vasıtasıyla yapmayı tercih etmektedir. Serbest tüketiciler elektrik dağıtım firmaları ile yaptıkları sözleşmelerde herhangi bir şart olmaması halinde diledikleri zaman tedarikçilerini değiştirebileceklerdir. Değişim yapılmak istenirse yeni tedarikçi bulunarak sözleşme imzalanabilecektir. Bu durumda tüketicinin elektrik sayacı, bağlantısı değişmeyeceği gibi elektrikte kesilmeyecektir.

Elektrik enerjisinin elektrik tedarikçisi firmadan alınması durumunda elektrik arızaları, sayaçların bakımı, okunması dağıtım şirketleri tarafından yapılmaya devam edecektir. Tedarikçi firma dağıtım firmasının okuduğu endeksi tüketici ile yaptığı sözleşme bedeli üzerinden tahsil edecektir. Elektrik tedarikçisi firmalar abone kazanmak için değişik koşullarda kampanyalar düzenlemektedir.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz