Elektrik Faturasını Düşürme Yöntemleri

Elektrik Faturasından Yakınanlara Cazip Çözümler

Serbest tüketici kimdir? Elektrik faturası genellikle aylık ortalama 100 TL’nin üzerin de gelen kişilere olan maliyetli fatura ödemelerine ilişkin olarak bu kişilerin bazı elektrik tedarikçileri firmalarından elektrik satın almasıyla aylık gelen elektrik faturaların da düşme olan kişilerdir. Ucuz elektrik nasıl elde edilmektedir ve yasalarla olan ilişiği nedir? Ucuz elektrik bir müddet söz konusu olmuş bir uygulamadır. Herkes bu uygulamayı bilmemekte ve yeni duyanlar da tereddütlü davranabilmektedir.

Ancak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) bu konuya yasal bir dayanak getirmiş ve ucuz elektrik kullanmak için tedarikçi firmalarla anlaşma yapan kişilerin mağduriyetleri riskini ortadan kaldırmıştır. Ucuz elektrik kullanma hakkını elde etmek daha önce ki seneler de herkes tarafından mümkün değildi. Çünkü ucuz elektrik kullanma adına EPDK tarafından belirlenen limite her tüketici ulaşamamaktaydı. Ancak tüm tüketicilerin bu uygulamadan yararlanması adına ucuz elektrikten faydalanma alt limiti 100 TL’ye kadar düşmüş durumdadır. Aylık en az 100 TL elektrik faturası gelen kişiler seçecekleri elektrik bayiliği ile indirimli elektrik kullanma fırsatını bulacaklardır.

İndirimli elektrik mantığı nasıl oluşmaktadır? En basit anlatımıyla yıllık 1500 TL elektrik faturasını gören kişilerin elektrik faturaların da tutar 1.250 TL’ye kadar inebilmektedir. Böylece tüketicilerin bu verilere göre 250 TL’lik gibi bir kazancı olmaktadır. Piyasa da yer alan elektrik tedarikçisi firmalar da elektrik üretim maliyeti düşük olmaktadır. Bu sebeple tüketicilerin bu firmalardan satın alacakları elektrik fiyatında da düşme görülecektir. İndirimli elektrik tüketmek işte bu kadar basittir. Hala akıllar da soru işaretleri bulunuyorsa piyasa da ki elektrik tedarikçi firmalarla bilgi alış verişin de bulunulabilir. Her firma kendi imkânları doğrultusun da bilgilendirme yapacaktır.

Elektrik bayiliği üyelik taşıma Herhangi bir bayilikle anlaşmanız bulunuyor ve siz bunu başka bir tedarikçi firmaya taşımak istiyorsunuz, taşıma talebin de bulunmak ve istediğiniz tedarikçi firmadan elektrik satın almak son derece mümkündür. Arama motorun da elektrik bayiliği adına yapacağınız araştırmalarla birden fazla tedarikçi ile hızlı ve kolay iletişim kurabilir, bilgilendirme talebin de bulunabilirsiniz. Ek bilgi olarak çoğu tedarikçi firma zorunlu deprem sigortası istemektedir. Sigortanın yapılmamış olması ucuz elektrikten yararlanma konusuna bir engel teşkil edebilmektedir.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz