Elektrik Tarifeleri

Ucuz Elektrik Tarifeleri

Elektrik piyasasının gelişimi ile birlikte pek çok özel elektrik firması, tüketici yararına farklı abonelikler ve tarifeler sunmaktadır. Bu tarifelere göre hem faturalarda düşüş sağlanmakta hem de kişilerin kullanım ve harcama durumlarına göre değerlendirmeler yapılabilmektedir.

Özel Elektrik Firmalarının Uyguladıkları Tarifeler Elektrik piyasasının gelişimi ile birlikte pek çok özel elektrik firması, tüketici yararına farklı abonelikler ve tarifeler sunmaktadır. Bu tarifelere göre hem faturalarda düşüş sağlanmakta hem de kişilerin kullanım ve harcama durumlarına göre değerlendirmeler yapılabilmektedir. Özel elektrik firmalarından elektrik temin eden serbest tüketiciler, kullanım kotalarına göre sabit fiyatlı ya da değişen fiyatlı abonelik olarak ayrılırlar.

Hangi tarifede yer alınır ise o tarifenin şartlarına göre faturalandırma işlemi yapılmaktadır. Fakat aboneler arasında en fazla tercih edilen tarife sabit fiyatlı tarifedir. Çünkü hem elektrik zamlarından en az etkilenen tarife olmasından dolayı ucuz elektrik temini sağlar hem de firma rekabetlerine bağlı olarak indirimli elektrik abonelikleri sunar.

 Sabit Fiyatlı Tarifelerin Avantajları


 1.   Sabit fiyatlı tarifelerde yer alan aboneler, EPDK'nın sunduğu belli kurallar çerçevesinde ve özel elektrik firmalarına bağlı olarak birim enerji fiyatına endeksli olarak indirim fırsatı kazanmaktadır. Bu sayede, daha düşük ve hesaplı elektrik tüketimi ortaya çıkmaktadır.
 2.  Özel elektrik firmalarını değiştiren kişilere de bazı firmalar, belli taahhütnamelere bağlı kalarak ekstra indirim oranları uygulamaktadır.
 3.  Herhangi bir zam olma durumunda dahi, sabit fiyatlı tarifeye uygulanan ekstra indirimlerden dolayı tarife, her zaman piyasa fiyatlarının altında kalmaktadır. Bu sayede hem cebinizi hem de aboneliğinizi korumuş olursunuz.


 Sabit Fiyatlı Tarifelerin Dezavantajları

 1.  Abonelik sözleşmesinde sunulan indirim oranları, uzun süreli taahhütnamelerde piyasa fiyatları altında kalırsa, sizin faturanız piyasaya göre daha maliyetli görünecektir. Bu nedenle uzun süreli taahhüt yapmaktan kaçınmalısınız.
 2. Bu tarifede sadece birim enerji bedeli sabit olmaktadır. Elektrik aboneliği ve dağıtım işlemleri ile ilgili unsurlar normal piyasa şartlarından ve zamlarından etkilenmektedir.
 3. EPDK'nın olası bir indirim uygulaması sonucunda, zam yapılmama özelliği gösteren sabit fiyatlı tarifeler daha çok zarar ettirebilir.
 

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz