Okullar İçin Ucuz & İndirimli Elektrik

Okul, Dershane, Kolej, Anaokulu İçin Ucuz Elektrik

Son dönemlerde tüketici açısından yeni kavramlar çıkmış bulunmakta olup ucuz elektrik kavramı da bunlar arasında yerini almıştır. 2001 yılı itibariyle Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında elektrik piyasasında yeni bir dönem başlamıştır. Tüketiciler için birçok madde mevcuttur. Bu maddeler tüketicilerin ucuz elektrik, indirimli elektrik, kaliteli elektrik tedarik etmelerini sağlamaktadır.

Tüketicilerin indirimli elektrik kullanma talebinden kaynaklı özelleşmeye başlayan birçok devlet kurumu vardır. Bu kurumların özelleşmesi sonucu Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) 'na denetleme yetkisi verilmiştir. Elektriğin ucuz üretilmesinin yanında şirketlerin rekabet ortamına girmesinden dolayı elde ettikleri gelirinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Aynı zamanda tüketicilerin kullandığı elektriği indirimli kullanma imkânı doğmuştur.

İlk olarak 2001 yılında çıkarılmış olan serbest tüketici yönetmeliği ile elektrik kullanımı belli bir kotaya ulaşmış olan firmanın elektrik tedarikçisini değiştirme hakkı tanınmıştır. Böylelikle daha ucuz elektriğe ulaşma imkânı doğmuştur. Elektriği fazla kullanan tüketiciler doğru tedarikçiyi bularak indirimli elektrik kullanabilmektedirler. Bu bağlamda piyasa yavaş yavaş serbestleşmiş ve kademeli olarak ilerlemiştir. Ucuz elektrik kullanabilecek tüketicilerin limitini EPDK belirlemektedir. Her geçen gün limit düşmüştür. Tüketiciler kolaylıkla elektrik bayiliği gibi hizmet sunan kurumlara başvurabilmektedir.

Ortada olan sorunlardan biri ise şudur. Tüketiciler elektrik bayiliği hizmeti veren firmaları nereden veya nasıl araştıracağını bilmemektedir. Serbest tüketici olan herkes tedarikçi firmaları tek tek aramak yerine artık internet ortamından bu firmaların sunduğu avantajlara kolaylıkla ulaşabilmektedir. İnternet vesilesiyle en ucuz elektriği veren firmaları bulup, birbirleriyle kıyaslayıp en doğru tedarikçiyi bulabilmektedir. Böylelikle elektrik tasarrufu yaparak bütçelerini hafifletebilmektedirler.

Siz de en avantajlı ve en ucuz elektriği kullanıyor muyum diye kendinize sorun. Gelişen ülkemizde bu tür olanakların olması ve araştırmak için internet gibi bir ortamın olması tüketicilerin korunmasını sağlıyor. Birkaç adımda en cazip elektrik tarifesini kullanmanız mümkün. Yaşadığınız şehir, kullanım alanınız, abonelik grubunuz, indirimli elektrik kullanıp kullanmadığınız, elektrik faturanızın ne kadar geldiği gibi durumları firmalara bildirebilirsiniz. Elektrik tüketim bilgilerinizi belirterek cazip elektrik tarifelerinden birini seçebilirsiniz. Sonuç olarak elektrik tasarrufuyla hem bireysel hem de toplumsal açıdan faydalar sağlayabilirsiniz.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz