E L E K T R A E N E R J I

Yükleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından her yıl düzenlenen “Serbest Tüketici” limitleri kapsamında, yıllık tüketimi 950 KWh üzeri olan tüm tüketiciler Elektra Enerji’yi tercih edebilir.

Elektra Enerji gerek uzun vadeli alım anlaşmalarıyla gerekse de spot elektrik piyasasında temin ettiği enerjiyi biraraya getirerek riskleri ve maliyetini düşürmektedir. Elektra Enerji bünyesinde bulunan tüketiciler için, önceden tüketim tahmini yapılarak üretim ve tüketim dengesi sağlanmakta ve bu sayede minimuma inen toplam maliyet tüketicilere yansıtılabilmektedir.

Elektrik tedarikçiniz olarak Elektra Enerji’yi seçmenizin size getireceği ek maliyet bulunmamaktadır.
Elektra Enerji müşterisi olmak için bize iletmeniz gereken belgeler şunlardır. Ticarethane(Şahıs Şirket) Sözleşmesi Yaparken İstenecek Evraklar Son 3 ayın elektrik faturalarından 1 tanesi. Abonenin ön-arka kimlik fotokopisi. Vergi levhası fotokopisi. İmza beyannamesi. Ticarethane(Ltd. Şti ve A.Ş.) Sözleşmesi Yaparken İstenecek Evraklar Son 3 ayın elektrik faturalarından 1 tanesi Abonenin ön-arka kimlik fotokopisi. Vergi levhası fotokopisi. İmza sirküsü fotokopisi.
Hayır, teknik olarak (hat, trafo, sayaç vb..) hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur, sadece sayaçlarınızın dijital sayaçlar olması gereklidir.
Bu süreçte elektrik kesintisi meydana gelmeyecektir.
Mevcut elektrik sistemiyle çalışmalarınızı sürdüreceğiniz için, aldığınız elektriğin kalitesinde bir değişiklik olmayacaktır.
Daha önceden olduğu gibi bu işlemlerden dağıtım şirketi sorumludur. Bu gibi teknik sıkıntılar için dağıtım firmasıyla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.
Elektra Enerji faturalarınız her ay e-fatura, e-arşiv, e-posta veya sms yoluyla iletilecektir.
Faturanızı bankalar üzerinden doğrudan internet subesi veya gişeden, Otomatik ödeme sistemine geçerek ve kredi kartı veya herhangi bir PTT şubesinden ödeyebilirsiniz.
Elektriğe zam gelse bile Elektra Enerji’nin sizin için belirlemiş olduğu indirim oranı ile yeni tarife üzerinden fiyatınız belirlenecektir. Böylece her durumda avantajınız devam edecektir.
“bayidestek@elektraenerji.com” adresinden bizimle iletişime geçerek, Türkiye’nin herhangi bir noktasında bayilik alabilirsiniz.
EPDK mevzuatı kapsamında, bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
Reaktif bedeli, Elektra Enerji tarafından gönderilen faturaya dahil edilecektir.