Adana Bayilik & Ucuz İndirimli Elektrik

Adana'da Serbest Tüketici Ve Elektrik Bayiliği

  Enerji Piyasasına Gelişmeler Enerji sektöründe yenilikler art ardına gelen yeniliklere tüketicilerin Adana ucuz elektrik kullanmasına imkân sağlamaktadır. Şu anda 1 milyon aboneye hizmet veren 170’inin üzerindeki lisanlı perakende elektrik dağıtımı şirketi iki yıl içerisinde 35 milyon kullanıcıya hizmet vermeye başlayacak. Enerji şirketleri, serbest tüketicilere ulaşmak için ülke çapında görevlendireceği bayi ve acente arayışına girmesi birçok kişinin istihdam edilmesini sağlayacak. Enerji şirketlerini, 100 liranın üzerinde fatura ödeyen serbest tüketicilerin yarısına yakınına ulaşılabilmesi yüz yüze görüşmelerle abone bulmaya yönlendirdi. Bu sebeple ülke genelinde acenteler oluşumuna başlayan şirketler bu vasıtasıyla tüm tüketicileri ulaşılması hedefleniyor. Özellikle en büyük tüketici konumunda KOBİ’ler hedefleniyor.   Makalemizde elektrik serbest tüketicisi uygulamasından sonra ortaya çıkan tüketicinin avantajlarını ve Adana elektrik bayiliği fırsatları hakkında bilgiler bulacaksınız. KOBİ’ler Enerji dağıtım şirketlerin sağladığı avantajlar konusunda yetirince bilgi sahibi değil. Bu nedenle firmalar en büyük potansiyel müşteri olan KOBİ’leri ve bireysel müşterileri daha fazla bilgilendirilmeye çalışacak.

Acente ve Bayilerde Aranan Şartlar Firmalar abone bulma çalışmasını yurt çapında yaygınlaşan acente ve bayiler aracılığıyla yapacak. Tanıtım ve bilgilendirme için sektörün yetkililerince yapılan açıklamaların genelinde; değişik bilgilendirme yöntemleri denenecek olsa da ağırlık yüz yüze tanıtımda olacağı yönünde. Enerji Şirketleri acente ve bayilik için aradığı şartlar arasında şunları saymak mümkündür.

Güçlü finansal varlık, Ticari faaliyetini sürdürüyor olmak, Abone kazandıracak bir çevresi olmak, Enerji sektöründe tecrübe ve bilgi sahibi olmak, Sektörde acente ve bayi yapısının yaygınlaştırılması çalışmalarına büyük hız veren ve tüketiciyle yüz yüze görüşme sistemiyle abone arayışına giren firmalar bulunmaktadır. Enerji şirketlerinin bir kısmı ise abone arayışını çağrı merkezi aracılığıyla yapma karar vermiştir.

Tüketicilerin Avantajı Abone sayısını artırma konusunda kararlı olan firmalar tüketicilere cazip koşullar sunmaktadır. Elektrik aboneleri bölgesinde faaliyet gösteren enerji şirketinin uyguladığı koşulları inceleyerek en uygun bulduğu firmadan enerji satın alabilecektir. Serbest tüketici uygulaması ile ödenen faturaların yüzde 10 indirimli olarak elektrik alabilmesi öngörülüyor. Şirketler birçoğu tüketicilerden herhangi bir taahhüt istemiyor. Bazı şirketler tüketicilerin ilk faturalarından birkaçından ücret almıyor. Enerji şirketleri bazıları kampanya yaparak Adana indirimli elektrik vermek yanında, yeni abonelere bazı internet aboneliği ve televizyon aboneliklerinde indirim sağlıyor.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz