Hakkımızda

Elektra Enerji 2011 yılında EPDK’dan almış olduğu Elektrik Tedarik Lisansı ile öncelikle yurtiçinde elektrik enerjisi ticareti yapmaya başlamıştır. Elektra Enerji, tedarik ettiği elektriği hem toptan olarak hem de doğrudan yüksek veya düşük tüketimli serbest tüketicilere avantajlı fiyat seçenekleri ile sunabilmektedir. Şirketimiz işlemlerini EPDK mevzuatlarına uygun olarak genel kanunlar ve elektrik sektörüne özgü mevzuatlar kapsamında yürütmektedir. Tüzel ve gerçek tüm kişilerin anayasal temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve kullanılmasının sağlanması birincil prensibimizdir.

Enerji sektöründe ikili anlaşmaların hayata geçmesiyle serbest tüketicilere elektrik satışı çalışmaları da hız kazanmıştır. Elektra Enerji müşteri memnuniyeti odaklı satış stratejisi ile yola çıkmış olup uzman kadrosu ile ucuz enerji beklentilerine üst düzeyde cevap verebilmektedir.

Elektra Enerji, elektrik ticareti, satışı, operasyonu ve finans alanlarında sektörün içerisinden yetişmiş sektörün sürekli iyileşmesine katkıda bulunan profesyonel yöneticileri ile elektrik toptan satış sektörünün en rekabetçi şirketleri arasındadır. Müşterilerine olası tüm alternatifler arasında en uygun paketi seçerek, tasarruf tutarlarını daha da artıracak yöntemlerle elektrik satışı gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz ülke genelinde sanayi ve ticarethane ağırlıklı olmak üzere tüm sektörlerdeki abonelere satış yapmaktadır. Şirket satışlarını hem bünyesindeki satış ekibi hemde ülke genelinde bayileri aracılığıyla yapmaktadır.

Misyonumuz

Türk enerji sektörünün standartlarını yükseltmek için global enerji sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri müşterilerimize sunarak en ucuz elektriği en kaliteli hizmetle almalarını sağlamak ve tüketicilerimizi enerji tüketimi ve bu konudaki hakları konusunda bilgi sahibi haline getirmektir.

Vizyonumuz

Elektra Enerji, hayati önem arz eden enerji sektöründe, çevre, toplum, müşteri ve işortaklığı değerleri çerçevesinde faaliyet alanlarında her zaman en iyisi olmaya adaydır.

Kalite Politikamız

Elektra Enerji tüm çalışanlarına, müşterilerinin ihtiyaçlarına doğru ve zamanında cevap verebilmeleri için, yaratıcı, geliştirici ve uygulayıcı bakış açısını, tüm şeffaflığıyla vermektedir. Hem şirket içerisinde çalışanlarıyla hem de müşterileriyle birlikte, Elektra Enerji sürekli gelişime odaklanmakta ve mükemmelliğe giden yolculukta kendi rotasından sapmadan devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti ve sadık müşteri yaratma çabası vazgeçilmezleri arasındadır.

Temel Değerlerimiz

Anayasal hakların korunması ve kullanılması,

Genel bilgi ve kültür seviyesini artırıcı davranış,

Müşterilerimize formaliteler, resmiyet ya da bürokrasi ile değil; samimiyet ve dürüstlüğü ön planda tutarak hizmet vermek,

Karar alma sürecinde katılımcılık, şeffaflık ve eşitlik,

Müşterilerimizin ihtiyacı olan yeniliklerin kullanılması,