Serbest Tüketici

Serbest Tüketici Kimdir?

2022 yılı Ocak ayı itibarıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 1100 kWh üzerinde olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir, bu sayede elektriğinizi daha ucuza istediğiniz firmadan alabilirsiniz. 2022 yılı için belirlenmiş olan elektrik serbest tüketici limiti yıllık 1100 kWh dir.

Siz de Hemen Elektra Enerji’ye Geçin Kazanmaya Başlayın! Teklif İste!

Elektrik Serbest Tüketici Limiti

Elektrik şüphesiz hayatımıza, yaşamımıza renk katmıştır. Öyle ki elektrik olmadan bir yaşam bizim için düşünülemez. Evimizdeki hemen hemen her önemli eşyamız elektrik ile çalışmakta. Peki ya elektriğin ücreti? Ülkemizde elektrik piyasası uzun yıllardır yer almakta. Özelleşme sürecinin içinde olan elektrik piyasası son zamanlarda tam serbestleşme ve tam özelleşmeye geçmeye çok yakın. Elektrik dağıtım firmaları; evimize, iş yerlerimize ucuz elektrik veriyor. Yaşamımızı kolaylaştıran elektrik için makul fiyatlar ödemek artık kolay. Yeni yasalara göre dağıtım şirketlerinin tek görevi elektrik kablolarının işletilmesidir. Boş kabloların bakımı ve onarımını dağıtım şirketleri yapmaktadır. Elektrik sayacının okunması da dağıtım şirketlerince yapılır. Bu kabloların elektrik ile doldurulması elektrik tedarik şirketleri tarafından yapılır. Yani elektrik satma işini elektrik tedarikçileri yapmakta.

serbest tüketici Dağıtım şirketleri serbest piyasada olduğu gibi tüzel kişilik olarak yapılanmışlardır. Bu şirketlerin de kar amaçlıdır. Yapmış oldukları hizmetleri karşılığında tüketicilerden ücret alırlar. Bu ücret EPDK tarafından belirlenmiş kurallara bağlıdır. Tüketicilerin ödediği elektrik faturasında yer alan parayı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik tedarikçileri alır. Ucuz elektrik istiyorsanız elektrik dağıtım şirketinizi indirimli tarifelerine göre seçersiniz. İndirimli elektrik şirketleri Türkiye’ de ki tüm serbest tüketicilere hizmet verir. Dağıtım şirketimizin kullandığı tarifeler sabit indirimli tarifelerdir. Zamansız zamlanmayan ve çevre dostu tarifelerdir. Rekabet içerisinde olduğu için ulusal tarifeden daha indirimli elektrik hizmeti verir. Daha fazla tarife seçeneği sunar. Kendi koşullarınıza göre tarife seçebilirsiniz. Sizlere en hesaplı tarifeler sunar. Yine rekabet içerisinde olduğu için müşteri memnuiyetine özen gösterir.

Elektrik bayilik konusuna gelecek olursak insanların elektrik tedarikçi değiştirmeyi indirimli elektrik kullanmak için isterler. Sizde tedarikçinizi değiştirip dağıtım şirketimize geçtiğinizde bayilik alabilirsiniz. Elektrik bayilik dağıtım şirketimize geçtiğiniz zaman size verilecektir. serbest-tüketici-elektra-enerji Elektrik tarifelerinden en uygunu sabit indirimli tarifedir. İndirimli oranı diğer tarifelere göre düşük olsa da indirimli oran sabit olduğu için her zaman ulusal tarifeden ucuzdur. Çevreye duyarlı olanlar ve yeşil elektrik kullanmak isteyenler yenilenebilir enerji kullanmak isterler. Ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üretenler hidroelektrik ve rüzgar santralleridir.

Bize Ulaşın

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz