Ege Bölgesi Bayilik

Serbest tüketici Nedir?

Serbest tüketici,  adsl tarifesi değiştirir gibi ya da cep telefonu operatörünü değiştirir gibi elektrik tedarikçisini değiştirme hakkına sahip olan tüketicilere verilen isme denir. Bu ifade, kanunlar ve EPDK tarafından düzenlenen yönetmeliklerde geçmektedir. Bu nedenle elektrik tüketicisini değiştirme hakkına sahip olanlara bu isim verildi. Serbest tüketici sınırları, tüketicilerin de güvenliği için EPDK tarafından piyasadaki şartlar göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Ev, işyeri ayrımı yapılmadan, aylık ortalama 100 TL faturası kesilen herkes yasalarla elektrik bayiliğini değiştirebilme hakkına sahip. İsteyen herkes hiçbir altyapı değişikliği yapılmadan ve elektrik kesintisi riski olmadan elektrik satan firmaların sunduğu indirimli elektrik tariflerini kullanabilir. Bu işlemlerde değişen şey sadece size elektrik faturasını kesen şirkettir. İndirimli Elektriği Neden Kaçırmamalıyız?

İndirimli elektrik deyimi, serbest tüketici sınırlarının düşmesi ile birlikte lügatımıza girmiş bir kavramdır. Bu deyimi kullanmaya başlamamız aslında ülkemizdeki elektrik piyasasında fiyatların belirlenmesinde Tedaş tarifelerinin -ulusal tarifeler- en önemli unsur olmasından kaynaklanmaktadır. Ulusal tarifeler EPDK tarafından serbest tüketici olmayan tüketicilere uygulanacak elektrik fiyatlarını belirler bu elektriği saten özel firmalar ise, bu ulusal tarifelerin üzerinden belirli bir indirim oranı sunar.

Ve serbest tüketiciye indirimli elektrik kullanma imkânı sağlar. Tüketiciler bu sayede aynı elektrik kullanım oranında daha az fatura öderler.  Siz de hemen kendinize uygun elektrik firmasını bulun ve güncel faturanızı yanınıza almayı unutmayın!

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz