Elektrik Bayilik Şartları

İndirimli ve Ucuz Elektrik Bayilik Sistemi ve Şartları

Elektrik ticaretinin devlet tekelinden çıkıp özel sektöre geçmesiyle birlikte enerji bayiliklerinin adını son zamanlarda sıkça duyar olduk ve önceden hiç alışık olmadığımız farklı farklı enerji firmalara otaya çıktı. Enerji bayilik dendiği zaman aklımıza fatura ödediğimiz bir yer olarak gelebilir peki aslında nedir bu enerji bayilik sistemi?
Şuan Türkiye de bulunan elektrik firmalarından bir tanesi ile anlaşmasını yaparak anlaştığı yerdeki elektrik abonelerini gezerek onların firmasının yapmış olduğu elektrik indiriminden bahsederek o kişilerin kendi firmasının bünyesindeki elektrik aboneliğine geçmesini sağlamaktır.

Peki, yapmış olduğumuz bu anlaşmalar da her hangi bir alt limit var mıdır? Tabi her şeyde olduğu gibi bunda da bir alt limit vardır elektrik abonesinin faturası en az 150 TL olmalıdır. Bu fiyattan aşağısı ile yapılan antlaşmalar geçerli olmayacaktır. Yaptığı her aboneye karşılık elektrik bayilik sisteminden prim ve ödeme alır. Elektrik bayilik alma şartları ise sadece elektrik bayiliği almak isteyen ve satış yeteneği olan herkes alabilir. Bayilik alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan ise;

1- ilk başta elektrik satış eğitimi alınmalı ve bayilik yapacağımız yerdeki elektrik abonelikleri piyasası çok iyi araştırılmalıdır.
2-hangi şirketten bayilik alacak isek onun seçimi yapılmalıdır.
3- Antlaşma yapacağımız şirketle mutlaka ilk başta referans sözleşmesi yapılarak, iskonto oranları çok net bir şekilde belirlenmelidir. Çünkü elektrik abonesini bağlayabilmek için anlaşmış olduğumuz şirketin verdiği iskonto çok önemli olup kendi açımızdan ikna edebilmek için mutlaka en azından şirketin vermiş olduğu iskonto oranına ek olarak +1 iskonto oranı yapabilme yetkimiz olmalıdır.  

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz