Elektrik Faturası Tasarruf

Ucuz Elektrik Nedir?

Serbest Tüketici olarak aylık ortalama 100 TL üzeri elektrik faturası olan herkes elektrik tedarikçisini seçip ucuz elektrik kullanabilecek. Ucuz elektrik tarifelerinden birine geçiş yapınca, 100 TL elektrik faturası ödemek yerine 80 - 90 TL arası fatura ödeyebilirsiniz. Birçok tüketici, tedarikçisini değiştirebileceği hakkında bir bilgiye sahip değil. Ucuz elektrik kullanmak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)'nın serbest tüketici sınırını düşürmesiyle birlikte mümkün hale geldi. 2001 yılından beri mümkün olan ucuz elektrik hakkına sahip olabilmek için gerekli olan elektrik tüketimine tüketicilerin çoğu sahip değildi. 2001 yılından bu yana giderek sınır düştü ve 2019 yılında 100 TL'ye kadar indi ve bu sayede 100 TL ve üzeri elektrik faturası olan herkes ucuz elektrik kullanma hakkına sahip oldu.  Elektra Enerji'le daha ucuza elektrik kullanabilirsiniz.

Serbest Tüketici Nedir?
Serbest tüketici,  adsl tarifesi değiştirir gibi ya da cep telefonu operatörünü değiştirir gibi elektrik tedarikçisini değiştirme hakkına sahip olan tüketicilere verilen isme denir. Bu ifade, kanunlar ve EPDK tarafından düzenlenen yönetmeliklerde geçmektedir. Bu nedenle elektrik tüketicisini değiştirme hakkına sahip olanlara bu isim verildi. Serbest tüketici sınırları, tüketicilerin de güvenliği için EPDK tarafından piyasadaki şartlar göz önüne alınarak belirlenmektedir. Ev, işyeri ayrımı yapılmadan, aylık ortalama 100  faturası kesilen herkes yasalarla elektrik bayiliğini değiştirebilme hakkına sahip. İsteyen herkes hiçbir altyapı değişikliği yapılmadan ve elektrik kesintisi riski olmadan elektrik satan firmaların sunduğu indirimli elektrik tariflerini kullanabilir. Bu işlemlerde değişen şey sadece size elektrik faturasını kesen şirkettir.

İndirimli Elektriği Neden Kaçırmamalıyız?
İndirimli elektrik deyimi, serbest tüketici sınırlarının düşmesi ile birlikte lügatımıza girmiş bir kavramdır. Bu deyimi kullanmaya başlamamız aslında ülkemizdeki elektrik piyasasında fiyatların belirlenmesinde Tedaş tarifelerinin -ulusal tarifeler- en önemli unsur olmasından kaynaklanmaktadır. Ulusal tarifeler EPDK tarafından serbest tüketici olmayan tüketicilere uygulanacak elektrik fiyatlarını belirler bu elektriği saten özel firmalar ise, bu ulusal tarifelerin üzerinden belirli bir indirim oranı sunar. Ve serbest tüketiciye indirimli elektrik kullanma imkânı sağlar. Tüketiciler bu sayede aynı elektrik kullanım oranında daha az fatura öderler.  Siz de hemen kendinize uygun elektrik firmasını bulun ve güncel faturanızı yanınıza almayı unutmayın!

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz