Elektrik Firması Nasıl Değiştirilir?

Elektrik Tedarikçi Firmanızı Değiştirerek İndirimli Elektrik Kullanmak Mümkün Mü?

  İndirimli elektrik, kullanıcıların sadece tek bir tedarikçiye bağlı kalmadan ve belirlenen tarifeden çok daha ucuz tüketim bedeli ödemelerini sağlayan bir sistemdir. Aylık fatura miktar 100 TL ve üzeri olan elektrik kullanıcıları, tedarikçi değiştirebilir ve daha uygun fiyatlara elektrik kullanımına devam edebilir. Tedarikçi değişimi sırasında, kullanılan mevcut sayacın değişimine gerek yoktur. Herhangi bir kesinti veya bekleme söz konusu değildir. Seçilecek daha ucuz tedarikçi elektrik bayiliği sayesinde, kullanıcılar büyük oranda para tasarrufu yapabilirler.  
 İndirimli Elektrik Anlaşmayı Yapan Firmalar Hangileridir? Herkes Tarafından Kullanılabilir Mi?
  2001 yılından bu yana serbestleşen elektrik piyasası, günümüzde pek çok kişinin özel tedarikçilere geçmesini sağlamıştır. Tedarikçi değişiminden herkes faydalanabilmektedir. Fakat tek şart aylık elektrik faturasının 80 TL ve üzeri bir miktar olmasıdır. Ucuz elektrik sağlayan firmalar, elektriği, yurt içi elektrik piyasasından veya yurtdışından sağlamaktadırlar. Bu anlamda firmalar, kendi kampanyalarını düzenleyerek, müşterilerine en ucuz elektriği sağlamak için adeta bir yarış içerisindedirler.

Size Özel Paketler İçin Tıklayınız

 Elektrik Faturasında Ne Kadar İndirim Yapılır?

Aylık olarak gelecek olan elektrik faturasının miktarı, tedarikçi firmaya göre değişmektedir. Tedarikçi seçimi sırasında, müşterilere kampanyalar sunulur ve müşteri bu kampanyalardan kendisine en uygun bulduğunu seçebilir. Uygulanacak fiyat tarifesi kWh üzerinden belirlemektedir. Seçilecek elektrik tedarik firması, genel olarak müşterilerine sabit birim fiyatlı ve TEDAŞ endeksli olmak üzere 2 ayrı tarife seçeneği sunmaktadır.  

 Serbest Tedarikçi Elektrik Tarifeleri Nelerdir?

Sabit birim fiyatlı tarife, taahhüt yapılarak gerçekleştirilir. Taahhütün kapsadığı süre boyunca kWh başına ödenecek olan ücrette hiç bir değişiklik olmaz. Fiyat hep sabit kalır. Taahhütün kapsadığı süre boyunca aynı kullanıma aynı fiyat ödenir. TEDAŞ endeksli tarifede ise, yapılan taahhüt süresi boyunca kWh ücreti üzerinden indirimler sağlanır. Bu indirimler sürekli olarak devam etmektedir. Fakat TEDAŞ endeksli tarifeleri seçen kullanıcıların faturalarına, 3 ayda bir yapacağı tarife değişikliği yansır. Bu değişiklik ise, önceden tahmin edilemeyen bir değişikliktir. Günümüzde pek çok kullanıcı, elektrik kullanımını çeşitli tedarikçi firmalar üzerinden sağlamaktadır. Bu sayede kabarık elektrik faturaları bir nebze de olsa aşağıya çekilebilmektedir. Daha avantajlı ve daha tasarruflu olması nedeniyle kullanıcılar bu tarz firmalara yönelmekte, tedarikçi firmalar ise daha ucuz elektriği müşterilerine verebilmek için birbirleriyle yarışmaktadır.  

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz