İndirimli Elektrik Hesaplama

İndirimli Elektrik Hesaplama

Sizde Elektra Enerji'ye geçin en uygun fiyatlara ucuz elektrik kullanmaya başlayın!

Ucuz Elektrik Hesaplama

Bütün dünyada elektrik sorunu var. Avrupa ve Amerika ülkeleri, denizin ortasına bile elektrik üretim tesisleri kurmuşlardır. Rüzgâr enerjisi ile çalışan büyük üreticiler, elektrik ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan güneş enerjisi de, elektrik enerjisi için çare olabilmektedir. Ülkemizde de rüzgâr enerjisi ve güneş enerjisi ile elektrik üretimi yaygınlaşmaya başlamıştır.

Elektrik konusunda yapılan diğer bir uygulama ise, özel sektöre elektrik işletme izninin verilmesidir. Kullanılan elektrik yine kurumun elektriği ancak abone işlemlerini özel şirket takip etmektedir. Aradığınız ucuz elektrik imkânını, % 10 gibi bir indirimle alabiliyorsunuz. Serbest tüketici olarak tanımlanan olanaklar, fazla elektrik harcayanlar için bir fırsat haline gelmiştir. 2017 verilerine göre 100 lira ve üzeri elektrik harcayan herkes 'serbest tüketici' olarak tanımlanmaktadır. 2400 kW elektriğe tekabül eden bu rakam, serbest tüketici olmak isteyenler için fırsat.

Kuruma 'serbest tüketici' dilekçesi vermek için 100 lira ve üstü elektrik faturası ödemesi yapmanız gerek. Bir dilekçe ile bu belge verilmektedir. Daha sonra ucuz elektrik imkânları ile aradığınız elektrik imkânlarına ulaşabilirsiniz. Bu özel elektrik şirketleri, indirimi nerede yapmaktadır. Bu indirimi şirket, abone işlemlerinde yapmaktadır. Fatura katsayısını düşürerek indirimli elektrik sağlamaktadır. Kat sayı uygulaması, elektrik faturasını kabartan bir durumdur. Yüksek elektrik faturaları, ek vergiler, TRT payı ve buna benzer eklentilerle, neredeyse ikiye katlamaktadır. Ödediğiniz elektrik faturası ile beraber, başka vergilerin alınması çok anlamsız. Bu durumda indirimli elektrik sağlayan özel şirketler, Beşte bir indirimli faturalarla, elektrik harcamanızı sağlamaktadır.

İndirimli elektrik şirketleri için bayilik yapabiliyorsunuz. Yani, bir bayilik sözleşmesi imzalatıyorlar ve bayilik ücreti alıyorlar. O dakikada itibaren, abone toplama işlemine başlayabilirsiniz. Bu elektrik bayiliği sisteminde, topladığınız abonelerin aylık faturalarından pay alıyorsunuz. Özel şirketlerin bayilik sisteminde, yeni bayi getirildiğinde, getiren kişi, yeni bayinin çalışmalarına ortak olmaktadır. Bu şekilde elektrik bayiliği aracılığı ile eğer serbest tüketici iseniz, hemen yeni özel şirketlerin abonesi olabiliyorsunuz. Enerji nimetinin ucuz kullanılması, hayatımızda aradığımız fırsatlardan biridir. Bu fırsatı bize sunan özel elektrik şirketleri, aynı elektriği indirimli bir şekilde tüketmenizi sağlamaktadır.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz