İstanbul Bayilik Veren Firmalar

İstanbul'da karlı bayilik fırsatı
Serbest piyasa anlayışının ülkemizde hızlı yayılması ile birlikte, elektrik teşebbüs firmaları da bu anlayıştan yararlanmak için tüketicilere ucuz ve daha avantajlı fiyat sunmaya başlamıştır. Pek çok elektrik teşebbüs firmasının özelleşmesi, piyasa içerisinde hareketlilik yaratarak hem pazar payını genişletmiş hem de rekabete dayalı elektrik üretimini artırmıştır. Piyasa içerisinde hem özelleşen elektrik firmalarının fazla oluşu hem de güçlü rekabet ortamının doğması elektrik satış maliyetlerini düşürerek, avantajlı elektrik fiyatlarını sağlamıştır. Elektrik teşebbüs firmalarının bu şekilde hızlı büyümesi istanbul elektrik bayiliği ve farklı firmaların ortaklığı gibi büyük teşebbüslerin oluşmasını da sağlamıştır.

Özel Elektrik Teşebbüs Firmalarının Tüketici İçin Avantajları Tüketiciler, elektrik firmaları ile yaptığı sözleşmeler kapsamında indirim oranlarını, zam oranlarını ve uygulanacak tarifeleri taahhüt altına almaktadır. Özellikle, sözleşme sürecinde belirtilen indirim oranları elektrik piyasası içerisinde tüketicilerin sağladığı en büyük avantajlardan biridir. Bu şekilde taahhüt altına alınan indirimli elektrik, ulusal elektriğe uygulanan sabit oranlar karşısında er zaman daha ucuz olduğu için tüketicilerin karları bu noktada daha çok olmaktadır. İndirimli elektrik tarifesinde de bazı durumlarda zamlar görülebilmektedir.


Hem tüketicinin taahhüt süresinin bitmesinden sonra hem de ulusal tarifeye uygulanan zamlardan sonra özel elektrik teşebbüs firmaları da indirimli elektriğe belli miktarda zam oranı uygulamaktadır. Fakat her ne kadar ulusal tarifeye zam uygulansa da indirimli tarifeler daha ucuz elektrik sağlamaktadır. Ayrıca, rekabete dayalı elektrik piyasasında daha fazla müşteri çekmek isteyen firmalar taahhüt uzatmalarına ya da ilk müşterilere farklı indirim oranları da uygulamaktadır. Böylece tüketici elektrik sağlama konusunda oldukça avantajlı konuma gelmektedir.

Ulusal Tarifelerin İşleyişi Ulusal tarife, bir EPDK tarifesi olup, serbest piyasa içerisinde yer almayan tüketicilerin kullandığı tarifedir. Elektrik kullanıcılarının %90'ından fazlası şuan için ulusal tarifeyi kullanmaktadır. Ulusal tarife, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından 3 ayda bir olarak denetlenmekte ve ulusal tarife fiyatları bu denetlemeye bağlı olarak belirlenmektedir. Ulusal tarifeye uygulanacak zam oranları da bu denetlemeler doğrultusunda yer almaktadır. Tarife fiyatlarının belirlenmesinde pek çok etkin rol bulunur. Öncelikli olarak, enerji piyasası ve bu piyasa içerisindeki şirketler dikkate alınır, enerji bakanlığının görüşlerine yer verilir, ulusal ve serbest piyasa içerisinde bulunan tüketicilerin talep durumlarına bakılır.  

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz