Marmara Bölgesi Bayilik

Ülkemizde Ucuz Elektrik Dönemi

Elektrik yaşamımızın her anında kullanıma ihtiyaç duyduğumuz bir parçamız haline geldi. Öyle ki bulunduğumuz yerde bir saat elektrikler kesilse bu kıyametlere sebebiyet verebiliyor. Adeta 186 hattı kilitleniyor. 80li yıllarda TEK (Türkiye Elektrik Kurumu) ile başlayan devlete ait elektrik işletim ve dağıtım şirketi iki işlemi de tek elde topluyordu.

Daha sonra TEAŞ (Türkiye Elektrik Anonim Şirketi) TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi) ve TEDAŞ(Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi) olarak ikiye ayrılan kurum elektrik iletim ve dağıtım olmak üzere farklı yönlere gitti. Milenyumla birlikte ülkemizde özelleşme sektörüne fazlasıyla ağırlık verildi. Peki, neydi özelleşme? Özelleşme, devlete ait kamu kuruluşlarının gerek kısmi olarak gerekse tamamen özel şirketlere devredilmesiydi. Bu özelleşmeden TEDAŞ da nasibini aldı. Alternatif Ucuz Elektrik Nedir? Ne yazık ki elektrik denilince akla faturalar ve faturalardan alınan önemsiz gördüğümüz vergiler gelir. Özel şirketlere alternatif olarak bazı özel şirketler de tüketicilerine özel indirimli elektrik imkânı sunmaktadır.

Ülke genelinde hemen hemen her ilde açılan bu alternatif kuruluşlar özel şirketlere elektrik bayiliği vererek ülkenin ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlar. Bu özel kuruluşlardan serbest tüketici kimliğiyle elektrik satın almak için fabrika ya da iş yeri ise genellikle 1 ya da 2 yıllık sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Eve elektrik almak için ise aylık elektrik tutarınızın 125 lirayı geçmesi gerekmektedir.

Marmara Bölgesi Bayilik

Bu firmalar elektriği toptan alır ve ucuz olduğu anda toplar. Borsa gibi düşünebiliriz. Ucuz elektrik sunmak amacıyla sürekli artan azalan elektrik fiyatlarını takip ederler ve uygun olduğu fiyattan alarak müşterilerine uygun fiyatlara satarlar. Örneğin elektriği her zaman aldığınız büyük yerlerden alırsanız vergiyle size 100 liraya gelen elektrik bu özel ucuz elektrik veren firmalarda size 80 liraya gelecektir.

Öbür firmalardan alacak olursanız 50 liraya aldığı elektriği size 100 liraya satacağı için sadece o kurum 50 lira kar elde eder. Siz bir tasarruf sağlayamazsınız. (Rakamlar sadece somut bir veri sunabilmek içindir. Değişebilir.) Aile bütçenize katkıda bulunmak amacıyla sizler de bulunduğunuz ilin ucuz elektrik veren şirketlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz