Nasıl İndirimli Elektrik Alabilirim ?

Daha Ucuz Elektriğe Ne Dersiniz?

Elektrik bilgi ve teknoloji çağında yaşamakta olduğumuz günümüzde; hayatın kendisidir. O olmazsa hiç bir şey olmaz; hayatta kalınamaz, yaşanamaz. Bu kadir kati ve reel bir durumdur. Bütün teknolojik aygıtlar ya da; cihazlar elektrik vasıtası ile çalışmakta ve hareket etmektedir. Buna istisnasız bütün sektörler dahildir. İletişimden; savunma sanayisinden; otomotivden; vb. bütün sektörler kapsam içerisindedir.

Elektrik Kullanımının Serbestleşmesi Ülkemizde 2001 yılı öncesinde dağıtım şirketleri devlete aitti ve dağıtım işleri devlet aracılığı ile yapılmakta idi. Tekel piyasası olması nedeni ile tüketiciler; seçim yapamamakta ve devletin bütün kurallarına harfiyen uymak zorunda kalmaktalar idi.2001 yılında üyelik müzakerelerine devam ettiğimiz Avrupa Birliğine entegre çalışmaları kapsamında elektrik piyasasına da devletçe el atıldı ve sektör özel müteşebbislere de açılarak sektörün hacmi genişletildi.

Bu aşamadan sonra artan rekabet  beraberinde kullanıcı çekme yarışı ucuz elektrik kuramının hayatımıza girmesine neden oldu. Bu tüketiciler için oldukça önemli bir durumdur. Tüketicilere elektrik bayiliğini özgürce seçme hakkı tanınması neticesinde tüketiciler; şirketler ile yapılan sözleşmelere kendi istek ve şartlarını sunma imkanı elde etti ve seçenek çeşitliliği ile de indirimli enerji kullanımı yaygınlaştı. Bu da  diğer süreçlerde olduğu gibi hali ile sistemin oturması ve yaygınlaşması noktasında yavaş yavaş gerçekleşmiştir.

EPDK(Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulu)ilk kararında yüksek tüketim sahiplerine bunu sundu ve daha sonraki süreçlerde ise bu limiti oldukça düşürerek en son 2019 Eylül ay itibariyle aylık tüketimi 68,00TLye kadar düşürdü. Bu da tüketicilerin çok büyük bir kısmına işaret etmektedir.

TEDAŞ Tarifesi Nedir?
2019 Eylül ayında TEDAŞ'ın en son ulusal tarifesine göre meskenlerde 1 kWh  karşılığı 0,314926TLdir. Buna dağıtım bedeli, vergi, fon, TRT  payı gibi unsurlar eklendiğinde ne kadar fark ettiği açıkça görülecektir.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz