Özel Elektrik Firmaları

Özel Elektrik Firmalarının Faturalara Etkileri
Rekabetin firmalar arasında düzenlenmesi ile birlikte, tek bir şirketten elektrik temini kaldırılırken, özel firmalara elektrik temin etme yetkisi tanınmıştır. Bu yetki ile hareket eden özel elektrik firmaları pek çok indirimli elektrik tarifelerine ve ucuz elektrik yöntemlerine başvurarak, rekabete dayalı bir piyasa oluşturmaktadır. Bu durum serbest tüketici olgusunu hayata geçirerek, müşterilerin uygun tarifelere de yönelmesini sağlamıştır. Özel elektrik firmalarının gün geçtikçe çoğalması ile hem alternatif elektrik şirketleri devreye girmiş hem de firmaların hesaplı tarifi arayışı cevap bulmuştur.
Özel Elektrik Firmaları Sayesinde Ucuz Elektrik Temini

Özel elektrik firmaları piyasa içerisinde pazar payını arttırmak amacıyla serbest tüketicilere yönelik pek çok tarife uygulamaktadır. Belli kotalara dayanan bu tarifeler, serbest müşterilerin elektrik harcamalarına göre sınırlandırılmaktadır. Bu sayede hem tüketiciler kendi hesaplarına uygun olan tarifelere yönelerek ucuz elektrik sağlamakta hem de özel elektrik firmaları bünyesine daha fazla müşteri eklemektedir. Bu döngü içerisinde devam eden piyasa kazanımları, rekabetin ve tarifelerin etkisiyle elektrik faturalarını düşürerek, daha ucuz elektrik teminini sağlamaktadır. Tüketiciye sunulan maksimum fayda, firmalara da maksimum kar olarak geri dönüş sağlamaktadır. Bu şekilde ilerleyen elektrik temin piyasası, gün geçtikçe daha hızlı bir şekilde büyümektedir.

Özel Elektrik Firmalarının Tüketiciye Yararları Daha fazla serbest tüketiciye sahip olmak isteyen firmalar, farklı ve uygun tarifeleri tüketicilere sunarak daha hesaplı elektrik temini sağlamaktadır. Bu sayede elektrik temin fiyatları düşecek, fiyatların düşüşü faturalara yansıyacaktır. Ayrıca belli kotalar ile az harcayan kişiden daha düşük elektrik abonelik ve harcama ücreti alınacak, çok harcayan kişiden tarifesine göre abonelik ve harcama ücreti faturalandırma yapılacaktır. Tarifelere göre sabit fiyatlı aboneliği seçen kişilerde ve diğer aboneliklerde mevcut elektrik zamlarına karşı abone koruma uygulaması yapılmaktadır. Anlaşmalara göre, piyasada oluşacak zamlar, tarife dışı bırakılarak, fatura aşamasında tüketiciye büyük oranda kar ve yarar sağlanacaktır.  

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz