Özel Elektrik Firması

Elektrik Kullanımının Özelleştirilmesi

Ülkemizde elektrik uzun yıllar boyunca devlet tekelinde kalmıştır. Buda tüketiciler aleyhine bir durum arz etmiştir. Monopol piyasalarda karakteristik olan  arzın tek olması nedeni ile devlet istediği fiyattan vatandaşa elektrik kullandırdı ve hakim  olarak da hep kendisini görmüştür. Ülkemizde ucuz elektrik tüketicilerin; yeni farkına vardığı yeniliklerdendir. Bu yenilik 2001 yılında Avrupa Birliğine uyum paketleri neticesinde gündeme gelmiştir.

Bizim için milat bu tarihtir. 18 yıllık bir süre toplum açısından uzun bir süre değildir. Bunda devletçe esas alınan tüketicilerin elektrik enerjisini daha kaliteli ve çok daha ucuza almaları hedeflenmiştir. Tüketici lehine olan ucuzluktan anlatılmak istenin elektrik birim fiyatlarının EPDK(Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulu) tarifesinin altında olması ve tüketicinin daha az ödeyerek bu hizmeti piyasada en uygun veren şirketten almasıdır.

Kimler Kullanabilirler?
Elektrik tedarikçini seçebilmek için  ayda 100 TL ve  daha fazla elektrik kullanmalısınız. Bu EPDK'nın alt tabanıdır. Bu yıl EPDK aldığı kararla yıllık bazda 1400kWh elektrik kullanan tüketicilere aynı telefon değiştirme gibi elektrik bayiliğini değiştirmesine müsaade etmiştir. Bu da eylül 2019 yani bu ay %3 daha az ödeme anlamına gelmektedir. İlk başlarda tüketimi yüksek olanlara verilen değişim hakkı, zaman içerisinde tabana yayılmıştır.

Neden Kademeli Geçiş Uygulanmıştır?
Bunda ana etken enerjinin ülke açısından çok stratejik ve milli güvenlik noktasında  önemli olması ve sektörün sağlamlığının pekiştirilmesidir. Burada ası niyet tüketicilerin indirimli enerji  imkanından yararlanmasıdır. Sistemin iyi algılanması ve tam oturması için piyasada serbestleşme kademeli bir şekilde olmuştur. Buna binaen de 2001 yılından beri ucuz elektrik için kullanım alt limitleri sürekli düşürülerek daha tabana yayılması sağlanmış ve daha çok tüketicinin istifadesine sunulmuştur.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz