Ticarete Atılmak / Girişimçi Olmak

İndirimli Elektrik Nedir?

Elektrik bayiliği elektrik satmak amacı ile kurulmuş olan firmaların bayilik vermesi ile iş kurmak isteyen bireyler için fırsata dönüşmekte olan iş alanı olmaktadır. Elektrik satan firmalar kendileri adına bayiiler aramakta, karşılarına böyle girişimci bireyler çıktıklarındada onlara en güzel iş imkanlarını bayilik vererek sunmaktadırlar. Bu anlamda elektrik bayilik girişimci bireyler için önemli iş fırsatlarından birisi olmaktadır.

Bu şekilde iş kurma fikrine sahip bireyler, özellik ile bayilik vermek isteyen firmalara başvurabilmektedir. Gerekli şartlar sağlandığında ise firma tarafından verilen bayilik ile amaçlarına ulaşabilmektedir. 2020 elektrik bayiliği fırsatları için firmalar güncel olarak takip edilmeli, fırsatlar kaçırılmamalıdır.

 İndirimli elektrik satışı nasıl yapılmaktadır?

Türkiye şartlarında günümüz de elektriğin birim fiyatını Enerji piyasası denetle kurumu yapmaktadır. Yayınlanan bu fiyatlar ise ‘Ulusal Tarife’ olarak adlandırılmaktadır. Bunun ile birlikte bu tarife her üç ayda bir olacak şekil de güncellenmektedir. Normal şartlar içerisin de bahsi geçen fiyatlar tüm elektrik aboneleri ve de tedarikçileri için aynı olmaktadır fakat yine Enerji piyasası düzenleme kurumu tarafından belirlenmiş olan tüketim limitini aşan bireyler için serbest tüketici olma imkânı verilmiştir.

Yani bu serbest tüketicilere tedarikçisini seçebilme imkânı verilmektedir. Yani bu imkân ile bireyler anlaştıkları fiyat üzerinden elektriklerini alabilmektedir. Böylece de indirimli enerji imkanına kavuşmuş olmaktadırlar.

2002 yılında hayatımıza girmiş olan bu imkân ile yaklaşık olarak geçmişten günümüze dört milyon civarı kişi serbest tüketici olarak elektriklerini indirimli fiyatlar ile tedarik etmektedir.

 Bu uygulamanın faydaları nelerdir?

Bu uygulama ile serbest ekonomi oluşan elektrik piyasası rekabetçi bir yapıya kavuşmakta ve insanlar daha uygun fiyatlar ile elektriklerini satın almaktadır. Bunun ile birlikte hizmet seçeneklerinin artmasından ötürü kalite de artmakta bayilik ile tüketiciler sürekli nitelikteki elektrik enerjisine daha rahat ulaşa bilme imkanına sahip olmaktadırlar. İki bin yirmi yılı itibari ile ay içerisin de 100 TL ve üzeri elektrik kullanımı gerçekleştiren bireyler serbest kullanıcı olabilme hakkını elde etmiş olmaktadırlar. Böylece tercih eden tüketici kitlesi daha uygun fiyattan elektrik kullanmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bize iletişim sayfasından ulaşabilir veya bayilik formunu doldurabilirsiniz.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz