Ticarethane Elektrik Birim Fiyatı 2023

Ticarethane Elektrik Birim Fiyatı 2023

KiloWatt saat elektrik kullanımı başına Mayıs 2023 döneminde evler için vergiler dahil elektrik fiyatları 2.21TL’dir. Aynı dönem Ticarethane için detaylı elektrik fiyatları 2023 için aşağıdaki gibidir.

Abone Grubu Aktif Enerji Birim Fiyatı Dağıtım Bedeli Birim Fiyatı Enerji Birim Fiyatı Vergi ve Fonlar Dahil Fiyat
Ticarethane (Yüksek Kademe) 2.30 TL/kWh 0.7964 TL/kWh 3.0919 TL/kWh 3.7839 TL/kWh

Enerji Piyasası Düzenleyici Kurumu’nun (EPDK) belirlediği yıllık toplam elektrik tüketimi 1100 kWh’in üzerinde olan kişiler ‘serbest tüketici’ olabilecek ve diledikleri şirketlerden daha ucuza elektrik satın alabilecekler. 2023 yılı için belirlenen elektrik serbest tüketim limiti yılda 1100 kWh’dir.

Elektrik Serbest Tüketici Limiti

Elektrik kesinlikle hayatımıza renk katmıştır. Elektriksiz bir hayat artık neredeyse düşünülemez hale geldi. Evimizdeki neredeyse tüm önemli nesneler elektrikle çalışır. Peki, elektrik faturası ne olacak? Elektrik piyasası uzun yıllardır vardır. Özelleşme sürecinde olan elektrik piyasası artık tam serbestleşme ve tam özelleştirme eşiğine gelmiştir. Özelleşen sektörde rekabetin artmasıyla son kullanıcıya çok daha uygun fiyatlara elektrik kullanma şansı tanımaktadır, ayrıca oluşan rekabet müşterilere daha kaliteli bir hizmet sunan şirketlerin önünü açmaktadır.