Ticarethaneler İçin Ticari Elektrik

Sanayi piyasasında, elektrik büyük bir yük olmaktadır. Elektrik faturalarıyla mücadele etmek, çok zor hale gelmiştir. Elektriksiz işlerin tercih edilmesinin sebebi, indirimli elektrik seçeneklerinin az olmasıdır. Piyasada rekabet olmadığı için, indirimli elektrik seçenekleri azalmıştır. Ancak yeni yapılan uygulamalarla, özel elektrik şirketleri kurulmuş ve böylece kaliteli ve ucuz hizmet verilmeye başlanmıştır.

Yeni nesil elektrik şirketleri, bayilik sistemi ile çalışmaktadır. Bayii olan kişi, abone toplama yetkisine sahip oluyor. Abonelerin faturalarından belli yüzde, bayilerin hesabına aktarılıyor. 

Bayilik alan kişi abone toplamak için, piyasayı gezer ve özel elektrik şirketinin avantajlarından bahseder. Abone olmak isteyen kişilerle sözleşme imzalanır ve indirimli elektrik kullanımına başlarlar.

İnsanların yaratıldığı günden buyana, enerji, her zaman sorun olmuştur. Akarsulara kurdukları değirmenlerle su enerjisi elde etmişler, yanıcı maddelerden de aydınlanma ve ısınma ihtiyaçlarını elde etmişlerdir. Sanayi devrimi ile elektrik vaz geçilmez enerji olmuştur. Günümüzde ise, çok büyük bir ihtiyaçtır. Büyük elektrik kesintisinin olduğu geçmiş günlerde, elektriksiz bir hayatın felç olacağı kesinlik kazanmıştır.