Ucuz ve İndirimli Elektrik İstanbul

İstanbul'da İndirimli Elektrik Fırsatı

Ülkemize yeni gelen düzenleme ile tek bir firmadan elektrik alma zorunluluğu sona ermiş durumda. İlk olarak serbest tüketici dilimini geçen aboneler istedikleri firmaya geçmeye başladı. Piyasanın canlanması ve hareketlenmesi yeni giren firmalar rekabeti ve fiyatlardaki farkı oluşturmuş durumda. Tek şirketten elektrik alma dönemi sona erince yeni firmalar cazip tekliflerle karşımıza çıkmakta. Sektöre yeni giren firmalar indirimli fiyatlar ile kendilerini tanıtmakta ve ön plana çıkarmaya çalışmaktadır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun belirlediği 2017 yılı için serbest tüketici limiti yılık 2400 kwh. Bu limitin üzerinde tüketim yapan aboneler, serbest tüketici sıfatı ile firma değiştirebilmekte. 2400 kwh elektrik ayda ortalama olarak 100 liraya denk gelmektedir. Şu anda Türkiye de 8 milyonu aşkın serbest tüketici bulunmakta.

İndirimli Elektrik Satışı İstanbul

Sektördeki elektrik firmaları görevli ve indirimli tedarikçiler olarak ayrılmakta. Görevli tedarikçiler kendi bölgeleri dahilinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun tarifesi üzerinden satış yapabilmekte. Her iki tarafta indirimli elektrik istanbul satabilmekte. İndirimli tedarikçi ise kendi bölgesi dışındaki illerde indirimli tedarikçilik yapabilir. İndirimli tedarikçiler serbest olmayan tüketici gurubuna elektrik satamaz. Serbest tüketiciye ucuz elektrik satabilir. Faturalarınıza ne kadar indirim uygulanacağı anlaşacak olduğunuz özel elektrik firmasına göre farklılık göstermektedir.


Birçok ucuz elektrik istanbul satan firma serbest tüketiciye ihtiyaca göre tarifelerle kolaylık sağlamaktadır. Sektörde iki temel indirim tarifesi vardır. Bunlar zamlanmayan tarife ve sabit indirimli tarifedir. Zamlanmayan tarifede birim enerji bedeli sabittir ve artışlardan etkilenmez. Sabit indirimli tarife de ise EPDK enerji bedeli üzerinden belli oranlı indirim uygulanmaktadır. Bu seçenek zamlanmayan tarifeye göre daha avantajlıdır.

Özel Elektrik Firmalarının Avantajları

Serbest tüketici sektördeki firmaları karşılaştırıp kendisine en uygun olanı belirlemelidir. Serbest tüketicilerin tedarikçi firma değiştirmesinin en büyük sebebi daha ucuza elektrik almak ve daha az fatura ödemektir. Tedarikçi seçiminden sonra sözleşme yapılmalıdır. Yeni sözleşme yapılması ve tedarikçi değiştirilmesi aşamasında önceki aboneliğin iptali gerekmez. Özel elektrik firmaları bu işlemi sizin yerinize yapmaktadır. İndirimli elektrik almaya başlarken var olan enerjiniz sekteye uğramaz ve kesinti yaşamazsınız. Genellikle başvurudan sonraki ayda yeni firmanız tarafından elektrik almaya başlarsınız.  

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz