Ucuz Elektrik Nedir?

İndirimli Elektrik ve Ucuz Elektrik Nedir?

İndirimli Elektrik Ne Demektir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen tarife birim fiyatı üzerinden iskonto yapar ve ülkenin elektrik kullanımını sağlar. İndirimli elektrik hizmetinin bu kurumdan lisanlı olan elektrik bulunduran şirketler tarafından planlanır. Mesela yıllık hesaplanan 2400 kWh göre aylık ortalama 80 Türk lirasından fazla bir ödeme oluyorsa indirimli elektrik kullanmaya başlanır ve serbest tüketici olunur.

İndirimli Elektrik Almak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Öncelikle başvurulan firma tarafından geçmiş elektrik tüketimleri incelenir. Uygun miktarlar tüketiciye sunulur. Ardından bu indirimden faydalanmak isteyenler şu evrakları hazırlamalıdır:

•Elektrik satış sözleşmesi •Kayıt formu •Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Başvuru yapan kişi ve firmalara uygun gerekli imzalar atılacaktır. Ayrıca vergi levhası fotokopisi de istenecektir. Tüm belgeler toplandıktan sonra elektrik bayilikleri indirimin kararını verir.

İndirimli Elektrik Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Öncekinden farklı olarak daha az elektrik faturası ödenir. Ev, iş yeri, fabrika demeden her yerde uygulanabilen bu durum sayesinde en az 100 Türk lirasına kadar indirilmiş elektrik faturası öder. İstedikleri zaman tedarik ettikleri firmayı değiştirirler. Bu süreçte sayaç, kablo gibi alt yapı değişikliklerine ise gerek kalmaz. Serbest tüketici limitlerinin düşük olmasıyla da aynı miktarda elektrik kullanılır.

Serbest Tüketici Ne Demektir?

Elektrik tedarikçisini dilediği gibi seçen genellikle de avantajlı tarifelere geçme hakkı olan kişilerdir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu her sene yeniden bir limit belirler. Bu limiti aşmayan ve her ay düzenli faturasını ödeyen kişiler serbest tüketici olmaya hak kazanacaktır. Eğer serbest tüketici olma hakkı kullanılmazsa kişiler bulundukları bölgeye bağlı olarak elektrik tedarik ederler. İhtiyacın ya da tüketilenin fazlası ödeme yapmış olur. Çünkü serbest tüketici limiti her zaman en idealidir. Kişilerin kendi ihtiyaçlarına göre bir limit belirler.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz