İş Kurmak İstiyorum

İş Kurmak İstiyorum

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için geleceğin sektörü olan Enerji Sektörü sizleri bekliyor! Elektrik Enerjisi bayiliği için tüm detayları burada bulabilirsiniz. www.elektraenerji.com.tr/bayilik

 

Günümüzde tüm konutlarda ve hayatımızda elektriğin önemi oldukça fazla ve önemli bir yere sahip. Cep telefonlarımızın çalışması için, konutumuzun aydınlatılması için, bilgisayar ve elektronik cihazları kullanabilmek için, kısacası hayatımızda ki her şey için elektriğe oldukça ihtiyacımız var. Buluşu oldukça eski tarihlere dayanan elektrik nitekim günümüzde oldukça uçuk fiyatlar ile halka sunuluyor. Zaten enerji tasarrufunun oldukça az olduğu ülkemizde, bir de bu yüksek fiyatlarda elektrik faturaları söz konusu olunca, vatandaş ister istemez ucuz elektrik aramaya başlıyor. Bu anlamda gelen yüksek elektrik faturaları vatandaşı oldukça zor durumda bırakırken, insanlar elektriği kapatıp mum ışığında oturmayı düşünür hale geliyor. Peki, elektrik faturaları neden bu kadar yüksek?

Elektrik faturaları, vatandaşın kullandığı elektrik hacminin birim fiyatı üzerine çeşitli vergiler ve cezai işlemler uygulanarak oluşturuluyor. Bu anlamda elektrik faturalarında yüksek rakamlar ile karşılaşmanın en büyük sebepleri tabi ki vergiler oluyor. KDV gibi vergilerin yanı sıra, TRT1 televizyonu gibi kurumların gelir ihtiyaçları da yine aynı şekilde vatandaşların elektrik faturalarından çıkarılıyor. Buna ek olarak kaçak kullanma bedelini de unutmamak gerekiyor. Bu anlamda kaçak elektrik kullanımının bedeli tüm elektrik kullanıcılarına ortak olarak dağıtılıyor. Bunun yanı sıra elektrik satışını gerçekleştiren firmaların yabancı sermayeli özel firmalar olması da fiyatların bu denli faiş olmasının nedenleri arasında bulunuyor. Bu sebeple vatandaşların hepsi indirimli elektrik ve ucuz elektrik arayışına düşüyor.

Kendi İşimi Kurmak İsiyorum

Peki, indirimli elektrik kullanmak mümkün mü? Günümüzde enerji sanayisi üzerine hizmet veren birçok yerel sermayeli yerli firmalar ve şirketler mevcut. Bu firmalar çeşitli alanlarda enerji santralleri ve rüzgârgülleri gibi elektrik üretiminin sağlanacağı fabrika ve birimleri üreterek, vatandaşlara ucuz elektrik hizmeti sağlıyorlar. Bu anlamda ucuz elektrik dağıtımının ve satışının gerçekleştirilmesi için de bu yerel firmalar pek çok vatandaşa elektrik bayiliği teklifi vererek; bu anlamda sektörün gelişmesini ve iş istihdamını da olumlu yönde etkilemektedir. Bu anlamda pek çok firmanın hizmet verdiğini ve elektrik bayiliği bulunduğunu hatırlatmak gerekiyor. Yüksek elektrik faturalarını ödemekten yorulan vatandaşlar için hizmet veren bu şirketlerin yakın zamanda büyük anlaşmalar yapması bekleniyor.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.