Elektrik Tedarik Şirketi

Elektrik Tedarik Şirketi

Ucuz Enerji Tedarik & Satış Şirketi

Elektrik, vazgeçilmez enerji olmuştur. Ancak, günümüzde elektrik çok pahalıya patlamaktadır. Bu nedenle birçok yöntem denenmeye başlamıştır. Elektrik işletme işlemlerinde, özel şirketler kurulmaya başlamıştır. Özellikle ‘serbest tüketici’ kanununun onaylanması ile birlikte, Elektrik kurumundan ayrılmak ve özel şirket tercih etmek daha kolay hale geldi. Özel şirketler, 82 TL ve yukarısı aylık elektrik harcayan herkesi kabul etmektedir. 2400 kW elektrik harcayan bir abone, bir dilekçe ile kurumdan ayrılabiliyor.

Güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisi gibi sektörler de genişlemiştir. Özellikle güneş enerjisi tarlaları, yeni yatırım kapısı olarak görülüyor. Verimsiz ancak yılın büyük bir bölümünde güneş gören yerler, güneş enerjisi yatırımcılarının iştahını kabartıyor. Her abone toptan ucuz elektrik kullanmak ister. Bu nedenle, yeni kurulan özel elektrik şirketleri, kat sayıda indirim yapmaktadır.

Elektrik açma ve kapama işlemlerinde alınan ücretlerde indirim yapılmaktadır. Özel şirketlerle anlaşma yapmak için, serbest tüketici kategorisinde olmanız gerekir. Ayrıca, sözleşme imzalamalısınız. Sözleşme imzaladığınız andan itibaren, özel elektrik şirketinin abonesi oluyorsunuz. Abone işleminden itibaren ucuz elektrik kullanmaya başlıyorsunuz.

 

 

Bayilik sistemi ile çalışan bu şirketler, 18 yaşından büyük herkese bayilik vermektedir. Kadın, erkek veya yaşlı ayrımı yapılmamaktadır. Bu bayiler, bayilik ücreti ödeyerek bayi olmaktadırlar. Bayi olan kişi yeni bayi getirirse, onun gelirlerinden belli bir yüzde almaktadır. Bayilik işlemlerinde kazanç nedir? Diye bir soru sorabilirsiniz. Bayilere, elektrik faturalarından belli bir yüzde veriliyor. Getirdiğiniz her abone, sizin için her ay gelir anlamına geliyor. Bu sistemle kısa zamanda büyüyen elektrik firmaları, elektrik bayiliği bayilik konusunda başarılı kişilere daha çok imkân verebilmektedir. Bayilik sistemi ile indirimli elektrik kullanımı da artmaktadır.

Günümüz şartlarında aradığınız indirimli enerji kullanımı, yeni özel elektrik işletmeleri tarafından verilmektedir. Hizmet bedellerinden veya kat sayı gibi durumlardan indirim sağlayan elektrik şirketleri, yüzde 15-20 faturalarda indirimli elektrik rakamları sunmaktadır. İndirimli elektrik elde etmek için, ilgili internet sitelerini incelemek de önemlidir. İndirimli elektrik için elektrik bayiliği yapan kişilere de başvurabilirsiniz. Bu kişiler, sizinle sözleşme imzalamaktadırlar. Sözleşme şartlarında, şirketin çalışma prensibi hakkında tam tafsilatlı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Comments (4)

 • Nesrin Yağınlı Reply

  Bilgiler çok yetersiz nereden nasıl ulaşabilirim

  Ekim 5, 2018 at 8:44 am
 • Suat ÖZKAYA Reply

  Merhabalar abonelik ve bayilikle ilgili basvuruda bulunup mail attim sizlere. Bu konularla ilgili donuş yaparsaniz sevinirim. İyi gunler…

  Temmuz 17, 2019 at 10:28 pm
 • Mustafa Reply

  Bayilik ücreti ne kadar ayrıca elektik birim fiyatında öğrenebilirmiyim

  Haziran 18, 2020 at 7:26 pm

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.