Elektrik Aboneliği Ücreti Ne Kadar?

Elektrik Aboneliği Ücreti Ne Kadar?

Elektrik Abonelik Ücretleri:

Her firmanın abonelik ücreti farklılık göstermektedir, farkına varmadan çok yüksek abonelik ücretleri alınmaktadır.

Elektra Enerji Abonelik Ücreti YOK!

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz; fazladan abonelik ücreti ödemek zorunda kalmayın!

elektrik-abonelik-uctetiGünümüz şartlarında teknolojinin gelişmesine bağlı olarak dünyanın her yerinde elektrik oldukça çok kullanılan bir işlevdir. Bunun nedeni zamanla gelişen elektronik aletler ve taleplerdir. Buda insanoğlunun durmadan yeni bir elektronik cihaz almasına ve bununla beraber elektrik faturalarının da artmasına neden olmaktadır.

Sosyal yaşamda ortalama bir evde neredeyse her bireyin bir cep telefonu bulunmaktadır. Ve her evde mutlaka bir ya da iki televizyon ve bilgisayarda mutlaka vardır. Tabi bunlara evde kullanılan mutfak elektroniği de katılınca elektrik faturanın kabarık gelmesi kaçınılmaz bir son oluyor. Aslında baktığınızda yaptığınız harcamaların hepsi ihtiyaç yani, bu işlevi dışarda da yapsanız gideceğiniz, internet kafede de ve diğer yerlerde de aynı olacaktır. Sonuçta oralara da bir ödenek yapacaksınız. Dolayısıyla siz evinizde harcama yaparken aynı şekilde şirketlerde iş yerlerine aynı harcamaları ve de daha fazla faturayla ödeme yapmaktadır.

Elektriğin düşürülme planı:

Bu işlemlerin biraz da olsa düşmesi açısından devlet 2001 yılında geliştirdiği ve 2016 yılında işleme soktuğu bir projeyle bu faturaların düşmesine olanak sağlamayı düşünmektedir. Bu konuda enerji piyasası düzenleme kurulu tüketiciye bir olanak sağlayarak faturası 120 TL gelen serbest tüketici ilgili kuruluşlara başvurarak indirimli fatura ödemesini sağlamaktadır.

Bu sayede tüketici hem rahatlayacak hem de şirketinde yaptığı ödenekler doğrultusunda ya çalışanına ya da iş yerine ek bir gelir sağlayacaktır. Bunlarda indirimli elektrik çalışmasıyla başlayacaktır. Bu projeyle beraber serbest tüketici bir de iş olanağına sahip olarak indirimli elektrik projesi adı altında iş yeri açarak hem müşteri hem de kendisi bu projeden kazanç sağlayacaktır.

Ucuz elektrik şirketleri:

Yapılan yasa kapsamında elektrik faturalarının kota aşması durumunda ödeneklerini indirimli yapmaları için açılan işyerleridir. Bu iş yerleri devlet kapsamı adı altında iş yerleri açmakta ve buna bağlı olarak şahıslara ucuz elektrik satışı yapmaktadırlar. Bu iş yerlerinden faydalanmak için kotası aşılmış bir fatura ve ilgili belgelerle kayıt olunmaktadır. Bu işlemlerin ardından şirket faturanızda yeterli indirim yani ila 15 arası fatura indirimi yaparak sizlere hizmet vermektedir.

Zamanımızda artık bu iler büyümüş ve elektrik bayiliği oluşturularak ülkenin her tarafına yayılmıştır. Bu sistemler her şahıs indirimli elektrikten faydalanabilir ve bütçesini yükselterek kendisine ek kazanç sağlayabilmektedir.

Comments (14)

 • Hasan Reply

  Kwh bürüt ne kadar

  Şubat 28, 2019 at 4:08 pm
 • Gökhan Özata Reply

  Online işlemleri Bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

  Ekim 16, 2019 at 2:47 pm
 • Sevgi Reply

  Bitlis Tatvan’da birebir gorusebilecegimiz bir bayiniz var mı

  Kasım 18, 2019 at 6:03 pm
 • Mayiseker Reply

  Indirimli elektirik te nasıl yararlana bildirim lütfen yardım eder misiniz

  Şubat 2, 2020 at 6:13 pm
 • Halil Reply

  Isyeri elektrik aboneligini kapatmam icin neler gerekli

  Nisan 4, 2020 at 5:13 pm
 • Vedat Reply

  Slm ortalama yıllık ev ihtiyacını katşılıyacak tüketimini az çok ortalama olarak hesaplamak için bir çizelgeniz yokmu mesela ?klw şu kadardır diye sunumunuz yokmu baktımda göremedim ltfn yayınlanabilirmi tşkr ler

  Ağustos 21, 2020 at 2:49 am
 • Fatih ğ Reply

  Merhaba ben kilise oturuyorum yeni ev yaptırdım elektrik alamadım kilise aboneliği iz var mı

  Ekim 23, 2020 at 12:56 am
 • Talat yardımcı Reply

  Aylık elektrik faturam 600 TL nasıl bir destek alabilirim

  Mart 23, 2021 at 7:26 pm
 • Kadir Reply

  Merhabalar kolay Şırnak ili için aboneliğiniz varmıdır

  Eylül 9, 2021 at 8:27 pm
 • Ali Gündoğan Reply

  Elektrik tüketimimiz aylık bazda 135 TL ile 250 TL arasında faturalandırma geliyor bir aciklamada bulunur musunuz önceki firmayla iptal işlemini nasıl yaparız
  Ve size müracaatı nasıl yaparız
  Ben. Hasta bir vatandasim evde sözleşme durumu varmı

  Kasım 16, 2021 at 4:56 pm
 • Gülistan Reply

  Elektrik şirketini değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım

  Ocak 24, 2022 at 8:12 pm
 • Deniz Yücel Reply

  Bize ayda yazın 200 den aşağı gelmiyor kışın kombi de çalıştığı zaman 400’ü buluyor.Elektra Enerji de serbest tüketici endeks üzerinden tarife fiyatı ne olur?

  Temmuz 29, 2022 at 8:00 pm

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.