Kimler Hesaplı Elektrik Alabilir?

Kimler Hesaplı Elektrik Alabilir?

Hesaplı Elektrik Mümkün!

Elektrik, hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Hemen hemen bütün işlerimizde elektrik vardır. Bu nedenle, elektrik enerjisi, dünyada en çok kullanılan enerji haline gelmiştir.

 

 •  İndirimli Elektrik Var Mı?

Günümüzde indirimli elektrik uygulaması vardır. Serbest tüketici kategorisine girdiğiniz zaman, ucuz elektrik satan firmalar ile abone sözleşmesi yapabiliyorsunuz. 2016 yılı için belirlenen kilovat sınırı, 3600 kWh’dir. Yıllık 3600 kWh elektrik harcayan bir kişi, serbest tüketici olmaktadır. Bunun için, genel dağıtım şirketine başvurmanız yeterlidir. Bu başvuru ile serbest tüketici belgesi alınmaktadır.

indirimli-ve-ucuz-elektrik

 •  Serbest Tüketici Belgesinden Sonra Başvuru Yapılabilir

Hesaplı elektriğin adresi olan özel elektrik şirketleri ile direkt irtibata geçebiliyorsunuz. Telefon veya internetten sözleşme için bilgi alınabilir. Diğer taraftan bayileri ile de irtibata geçebilirsiniz. Bayiler, aracılığı ile abone olabilirsiniz.

 

 •  Bayilik Sistemi Ve Bayilerin Görevi Nedir?

Bayilik sistemi, Avrupa’da çok kullanılan bir sistemdir. Hızlı bir şekilde bayi ağı kurmak için oldukça etkili bir sistemdir. Özel elektrik şirketine, elektrik bayiliği başvurusu yaptıktan sonra, hesaba bayilik ücretini yatırıyorsunuz. Bayi sözleşmesini imzaladıktan sonra, hemen abone toplamaya başlayabilirsiniz. Bayilik için, büro tutma veya başka bir şeye ihtiyaç yok. Anında temsilci oluyorsunuz. Serbest tüketicilerin abone işlemlerini yapabilmektesiniz. Bayiler, abonelerin fatura ödemelerinden belli bir miktar pay alırlar. Ayrıca yeni bayi getirirlerse, yeni bayinin satışlarından da belli bir pay alırlar.

bayilikler-veriyoruz

 • Hesaplı Elektrik Kullanabilecek Miyim?

Özel elektrik firmalarının faturalarında, kat sayıları düşük tutulmaktadır. Kesme ve abone ücretleri daha düşük tutulmaktadır. Bu yönüyle faturalarınızda %15 arasında düşmeler meydana gelecektir. Özellikle fabrikalar, sanayiler ve daha büyük firmalar için oldukça etkilidir. Bu firmalar büyük rakamlarda elektrik faturası öderler. Bu faturalardan %15 gibi indirimler, hatırı sayılır rakamlar çıkaracaktır.

Elektrik satışı işiyle uğraşan bayiler, belli bir süre sonra, büro açabilmektedirler. Topladığı abone ve bayilerin sayısı artınca, birçok bayi büroya geçmeye başlıyor. Belli bir süre sonra, kazançları daha da artabiliyor. Bu sistem ile dünyada birçok şirket, reklam, bayilik masrafları ve daha birçok masraftan tasarruf ederek, kısa zamanda bayilik ağı kurmayı başarmıştır. Özel elektrik şirketlerinin çoğalması ile birlikte, ucuz elektrik kullanma fırsatı da artmıştır. Bu yönüyle, büyük elektrik faturaları ödeyenler için oldukça uygun şartlara sahiptir.

 

Elektrik Günümüzün Vazgeçilmezlerindendir

Elektrik enerjisinin günümüz için önemini bilmeyen yoktur. Hemen hemen bütün işlerimizi elektrik ile yapmaktayız. Gece hayatımız, elektrik olmadığı zaman, son derece zor bir hale gelecektir. Kullanımın artması da elektrik enerjisi konusunda krize neden olabilmektedir.

 

 •  İndirimli Elektrik İçin En Uygun Yol Nedir?

İndirimli elektrik için en uygun yollardan biri, ucuz elektrik satışı yapan özel elektrik şirketleridir. Bu şirketler indirimli elektrik işlemi için, ödediğiniz faturadan indirim sağlamaktadırlar. Faturanıza yansıyan tüketim bedelinin kat sayısının düşürülmesi ile birlikte, elektrikte indirim meydana gelmektedir.

serbest-tuketici-kimdir

 •  İndirimli Elektrikten Nasıl Faydalanabilirim?

İndirimli elektrikten faydalanmak için öncelikle, serbest tüketici olmak gerekir. Serbest tüketici, yıllık 3600 kWh’ elektrik harcayan abonelere verilen isimdir. Bu veriler 2016 içindir. Serbest tüketici olmak isteyen kişi genel elektrik firmasına başvurup, serbest tüketici belgesi almak istediğini beyan etmesi yeterlidir. Serbest tüketiciler elektrik bayiliği aracılığı ile de özel elektrik şirketlerine abone olabilirler.

 

 •  Elektrik Bayiliğinin Çalışma Şekli

Elektrik bayiliği almak için, özel şirketle bayilik sözleşmesi ve bayilik ücreti ödemeniz yeterlidir. Bayilik belgeniz kısa zamanda elinize ulaşır. Bayi olduktan sonra, serbest tüketici olabilen aboneler tespit edilir ve bayiler, bu abonelerle sözleşme imzalarlar. Bu sözleşmeyi özel elektrik şirketi, genel elektrik kurumuna gönderir ve daha sonra abone işlemlerini gerçekleştirir. Bayiler, abone yaptıkları abonelerin faturalarından yüzde alırlar. Yeni bayiler getirirlerse, yeni bayilerin kazançlarından da pay alabilmektedirler. Bu yönüyle, kazanç sağlanabilmektedir. Topladığınız aboneler yanında, getirdiğiniz bayiler aracılığı ile de kazanç sağlamanız mümkündür.

ucuz-elektrik-satisi

 

 • İndirimli Elektriğin Etkileri

İndirimli elektrik, çok yüksek meblağlarda kendisini göstermektedir. Hatırı sayılır indirimlerle, fabrikalar, sanayi firmaları ve elektrikle işi olan herkes için, aylık indirimler sağlanmaktadır. Bu indirimler faturadaki katsayının düşük tutulmasından kaynaklanır. Özel elektrik şirketlerinin, abone depozitosu, elektrik kesme ve açma gibi işlemlerden alınan ücretlerde indirim yapılabilmektedir. Büyük meblağlarda fatura ödüyorsanız, indirimli elektrik fırsatları ile tanışmanız gerekir.

 

 •  Güvenilir Mi?

Tamamen resmi prosedür üzerinden işlemler yapılmaktadır. Sözleşmeler resmidir. Sözleşme feshi gerçekleştirmek mümkündür. Bütün bunlar, resmi çerçevede yapılmaktadır. Bu nedenle, suistimal söz konusu olamaz.

İndirimli elektrik kullanmak, günümüz şartlarında oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu kolaylıktan faydalanmak için, serbest tüketici kategorisine girmeniz gerekir.

Comments (5)

 • Semir Tatlici Reply

  KW fiyatlar nedir şirketin garantisi nedir ? Selamlar

  Mayıs 28, 2018 at 6:56 am
 • Ömer ışık Reply

  Serbest tüketici olan Meskenlerde indirim hala var mı?

  Mart 5, 2020 at 7:56 pm
  • Gülay Göğüş Reply

   Merhaba meskenlere hala uygulamanız devam ediyor mu? Avantajları nedir?

   Haziran 1, 2021 at 11:39 am
 • Ümmühan Kesmen Reply

  Bende değiştirmek istiyorum şuanda clk kullanıyorum işyeri için ev için hepsini değiştiricem mümkün ise abone alma fiyatlarıda çok yüksek indirimli bir konum olur ise neden olmadin

  Kasım 10, 2020 at 4:17 pm
 • özel korkmaz Reply

  serbest tüketicinin avantajları hakkında bilgi verirmisiniz

  Ağustos 19, 2021 at 8:35 pm

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.