Tesktil İçin Ucuz Elektrik

Tekstil Atölyeleri ve Fabrikaları için Ucuz Elektrik Kullanımı

Hayatın normal akışı içinde vazgeçilemeyecek kadar değerli olan elektrik kullanımı oranında ücretlendirilir. Gerek evler gerekse ticarethanelerde kullanılan alet ve gereçler elektrik ile çalışmaktadır. Kullanımı belirlenmiş bir miktarın üzerinde olanlar serbest tüketici olarak adlandırılmaktadır.

Serbest tüketiciler tedarikçi firmalarını değiştirme, başka bir tedarikçi firma ile anlaşma özgürlüğüne sahiptir. Bu sistemle daha düşük fiyatlı tedarikçiler ile anlaşarak elektrik maliyetini düşürme imkanı doğmaktadır. Sistem değiştiren tüketiciler faturalarından büyük oranda tasarruf sağlamaktadır.

 Serbest Tüketici Olma Şartları

Elektrik tedarikçisini değiştirebilmek için serbest tüketici olma şartı gerekmektedir. Tek şart olarak aylık olarak belirlenmiş olan limitler dahilinde elektrik tüketiyor olmaktır. Bu şartı taşımakta olan tüm işyeri ve haneler tedarikçi değişimi yaparak ucuz elektrik kullanabilir. Elektrik masrafından tasarruf etmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Elektrik tüketimi fazla olan kullanıcılar için sunulan bir hizmettir.

 Tedarikçi Nasıl Değiştirilir?

Serbest tüketici konumunu taşıyanlar elektrik şirketi ile iletişime geçmelidir. Hazırlanan fiyat teklifi hazırlanarak sözleşmenin sağlayacağı avantajlarla birlikte tüketiciye aktarılmaktadır. Tüketici teklifi kabul etmesi halinde sözleşme yapılmasıyla indirimli enerji satışı geçiş işlemi gerçekleşmektedir. Kolay ve hızlı şekilde tedarikçi değişimi gerçekleşmektedir.

İndirimli Elektrik Avantajları

Öncelikle teklif hazırlığı aşamasında tüketiciye edeceği tasarruf bildirilmektedir. Önceki aylardaki tüketim bedeli üzerinden hesaplama yapılarak iki tarife arasındaki fiyat farkı açıkça gösterilmektedir. Abonelik ücretleri değişkenlik gösterse de birçok tedarikçi ücretsiz abonelik sunmaktadır. Görevli tedarikçiye göre daha indirimli olan tarifelerin kullanımını sağlamaktadır. Elektrik faturasına ödenen miktar büyük oranda düşmektedir.

Serbest tüketicilere tedarikçinin sunduğu iki ayrı tarife bulunmaktadır. Bu tarifeler arasında tüketici kendi tüketim alışkanlıklarına göre seçim yapmalıdır. Bu şekilde maksimum derecede tasarrufu sağlamış olmaktadır.

Piyasa da bulunmakta olan iki çeşit tedarikçi bulunmaktadır. Görevli tedarikçiler illerde ulusal tarife üzerinden tedarik yapılmaktadır. Bir de indirimli tedarikçi bulunur. Daha ekonomik seçimler sağlayan tedarikçiler enerji bayiliği vererek yaygınlaşmaktadır.

Belirlenmiş alt limitte tüketim yapanlar bu tedarikçilerin sunmuş olduğu tarifelerden yararlanma hakkına sahiptir. İstekleri doğrultusunda tedarikçiye başvuru yaparak teklif alabilmektedir. Alınan fiyat teklifi üzerinden değerlendirme yaparak dilerse tedarikçisini değiştirebilir. Günlük hayatta yaşam ihtiyacı sayılmakta olan elektriğin daha ekonomik koşullarda kullanımı sağlamaktadır.

Bayilik Başvuru Formu

  Merkez

  • Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. No:243 Spine Tower Kat:23 Daire:202-203 Sarıyer – İstanbul
  • Tel: (0212) 273 01 70 – 74 – 75
  • Tel: (0850) 840 10 32
  • Email: info@elektraenerji.com

  Çalışma Saatleri

  • 09:00-18:00

  İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için, info@elektraenerji.com adresine CV’nizi gönderebilirsiniz